תמונת פרופיל

בשמי - ענבל, יש עין ויש לב,  את שניהם אני בוחרת להביא למפגשים שלי עם העולם ועם החיים.

נולדתי וגדלתי במרחבים הצלולים של הגליל העליון משם החיבור לטבע, להרים ולאדמה. במהלך השנים, מתוך הצורך להעמיק בחקירה של החיים נגעתי ופגשתי בדרכים רוחניות שונות; הדרך הרביעית של גורודייף, הדרך הסופית, היהדות ועוד, כולן השפיעו עלי וניתבו את דרכי, אבל אף אחת מהן לא נגעה בי כלכך עמוק והשפיעה על חיי כמו שהשפיעו 12 הצעדים, היוגה והבודהיזם.

מאז 1995 אני מלווה בהתנדבות נשים שיצאו ממעגלים של סבל, התמכרויות והרס באמצעות 12 הצעדים וכלים של מיינדפולנס ומדיטציה. בשנים האחרונות נחשפתי שנית לבודהיזם והתאהבתי מחדש בדרך הדהרמה, בעומק, בבהירות ובחכמה שיש בה. מאז אני לומדת, חוקרת ומעמיקה בהתבוננות בטבעה של התודעה ובטבעם של החיים. התבוננות זו הצמיחה בתוכי חמלה ותבונה שמרחיבות את היכולת שלי ללוות בני אדם בדרכם בחיים.

אני מתרגלת יוגה בשיטות שונות משנת 2003 ובשנים האחרונות העמקתי בדרך, עברתי הכשרה כמורה ליוגה. ב- 2017 סיימתי קורס תרגול וטיפול ביוגה תראפיה באסכולה של סוואסטה יוגה ע"י איריס קליין, תלמידתו של מוהן תלמידו לאורך שנים רבות של קרישנמצ'ריה.    

מ- 2019 אני לומדת עם גלית לוין מורת דרך, מורה לדרך היוגה השלמה, מייסדת עמותת ומכללת קדן. עם גלית העמקתי את הידע שלי בחכמת היוגה ללא שיעור, פיתחתי את היכולות האישיות שלי והדרך של היוגה נפתחה בפני כמו ספר פתוח, לצעוד בה.    ב- 2022 אסיים שלוש שנות הכשרה כמורה לדרך היוגה, ומטפלת ביוגה תרפיה מטעם עמותת קדן.

כיום אני מלמדת יוגה בקבוצות קטנות, מטפלת ומלווה אנשים ובעיקר נשים בתהליכים של החלמה, הקלה בסבל ושיחרור ומעבירה קורסים של מפגש עם עצמנו ועם עקרונות פרקטיים לשיפור איכות החיים, ברוח היוגה, בודהיזם ו-12 הצעדים. וקוראת בקלפים כשיש צורך.