תמונת פרופיל

בשמי - ענבל, יש עין ויש לב,  את שניהם אני בוחרת להביא למפגשים שלי עם העולם ועם החיים.

נולדתי וגדלתי במרחבים הצלולים של הגליל העליון משם ניטעו בתוכי החיבור והאהבה לטבע, להרים, לחיות, לצמחים, לעצים  ולאדמה.   

במהלך החיים שלי, מתוך הצורך להעמיק בחקירה של החיים והקיום, נגעתי ופגשתי בדרכים רוחניות שונות;  הדרך הרביעית של גורודייף, הדרך הסופית, היהדות ועוד.   כל אלו השפיעו עלי וניתבו את דרכי, אבל אף אחת מהן לא נגעה בי כל-כך עמוק והשפיעה על חיי כמו שהשפיעו 12 הצעדים, הבודהיזם ודרך היוגה השלמה.

מאז 1995 אני מלווה בהתנדבות נשים ונערות שיצאו ממעגלים של סבל, התמכרויות והרס באמצעות תהליך 12 הצעדים וכלים של מיינדפולנס ומדיטציה.   

לפני כעשר שנים, במהלך מסע בצפון הודו פגשתי שוב, והפעם ממש מקרוב, את הידע של הבודהיזם והתאהבתי מחדש בדרך הדהרמה.  בעומק, בבהירות, בפשטות, במעשיות ובחכמה שיש בה.    מאותו הרגע אני לומדת, חוקרת ומעמיקה בהתבוננות בטבעה של המודעות ובטבעם של החיים.    התבוננות זו הצמיחה בתוכי חמלה ותבונה שמרחיבות ומעצימות את דרך החיים שלי ואת היכולת ללוות בני אדם בדרכם בחיים.

אני מתרגלת יוגה בשיטות שונות משנת 2003 אולם רק אחרי מספר שנים בחרתי להעמיק בדרך ובידע של היוגה.   עברתי הכשרה כמורה ליוגה וב- 2017 סיימתי קורס תרגול וטיפול ביוגה תרפיה עם איריס קליין תלמידתו של מוהן תלמידו לאורך שנים רבות של קרישנמצ'ריה, באסכולה של סווסטה-יוגה

מ- 2019 אני לומדת עם גלית לוין מורת דרך, מאסטרית בדרך היוגה השלמה ויוגה תרפיה, מייסדת עמותת ומכללת קדן.   עם גלית העמקתי את הידע שלי בחוכמת היוגה ללא שיעור, פיתחתי את היכולות האישיות שלי, רמת הסבל בחיים שלי פחתה פלאות והדרך של היוגה נפתחה בפני כמו שער פתוח, לצעוד בה.   

ב- 2022 סיימתי שלוש שנות הכשרה כמורה לדרך היוגה, ומטפלת ביוגה תרפיה מטעם עמותת קדן.

כיום אני מלמדת יוגה בקבוצות קטנות, מטפלת ומלווה אנשים ובעיקר נשים בתהליכים של שחרור, ריפוי, הקלה בסבל, חרדה ודיכאון, מימוש עצמי וטיפוח הפוטנציאל.  מעבירה קורסים של מפגש עם עצמנו ועם עקרונות פשוטים, מעשיים וישימים לשיפור איכות החיים, ברוח היוגה, בודהיזם ו-12 הצעדים. וקוראת בקלפים כשיש צורך.