שיעורים

לימוד משותף באופן אישי במפגשים שבועיים

לתירגול הגוף, הנשימה והמיינד

באופן מסורתי הדרך של היוגה היא תהליך לימוד אישי שקורה לכל מתרגלת בהתאמה מלאה ליכולות ולמקום שלה בחיים בכל רגע.

בהודו, תרגול קבוצתי היה מיועד לילדים ולצעירים בלבד. התרגול בקבוצות התרכז בהאטה יוגה – תרגול של הגוף, הנשימה ואורח החיים ביומיום במטרה לייצר הכרה יציבה ובהירה (סמדהי) כבסיס לתרגול מדיטציה.
כשהגיעו היוגים הראשונים למערב הם ראו שאנחנו מסובכים עם בלגנים רגשיים, תפיסות מוטעות לגבי החיים ולגבי עצמנו, כל כך מחוברים לגוף ובעיקר – שרויים בידע שגוי לגבי טבעו ומשמעותו של הקיום, אז הם החליטו שהלימוד יתמקד בבסיס – בתרגול הגוף והנשימה, מתוך תקווה שלפחות חלקנו נגלה באמצעות לימוד ותרגול בסיסי זה את הפוטנציאל המלא של דרך היוגה ונרצה להעמיק ולהתקדם בדרך.
וכך קרה שהיוגה במערב הפכה לתרגול תנוחות ותנועות ושכשמדברים על יוגה, רובנו רואים בעיני רוחנו תרגילי גמישות, חיזוק והרגעה.

אני מעבירה באזור המרכז מפגשי תרגול בקבוצות קטנות המאפשרים ליווי אישי בתהליך הלימוד של כל אחת מהמתרגלות והמתרגלים.

במהלך המפגשים נתרגל האטה יוגה לפי המסורת של "ויני יוגה" – גישה שפותחה על ידי קרישנמצ'ריה וממשיכה עם בנו דסיקצ'ר. ויני יוגה עובדת עם מה שנקרא "תהליך ברצף" viniyasa krama. הדגש איננו על שלמות התנוחה, אלא על תרגול התנוחה בהתאם ליכולתו ולצרכיו של המתרגל. היבט חשוב בויני יוגה הוא שילוב הנשימות בסנכרון עם תנועות הגוף. ועפ"י המסורת של סוואסטה יוגה שפותחה ע"י א.ג. מוהן תלמידו הישיר של קרישנמצ'ריה אף הוא. לצד תרגול הגוף בכל מפגש אנו מתרגלים גם טכניקות שונות של מדיטציה ופוגשים את הידע של היוגה.

קורסים וסדנאות

אני שמחה להציע קורסים מעשירים בידע עמוק ומשנה חיים. הקורסים מתקיימים במרחב פיזי באזור מרכז הארץ, בזום או באופן היברידי, בהתאם לנסיבות ולאילוצים של החיים.

כל הפעילויות של "שלמות היוגה" מתבססות על מסורת הדאנה.
המקדמה המבוקשת היא רק בעבור כיסוי ההוצאות, התשלום על הלימוד הינו לפי רצונכם, יכולתכם ונדיבות הלב שלכם , בסוף כל שיעור או מפגש יתאפשר מתן דאנה עבור הלימוד.
עוד על מסורת הדאנה כאן

יוגה והתמכרויות

14 מפגשים של 3 שעות כ"א: 12 הצעדים בהשראת הידע של היוגה. כל מפגש יכלול תרגול על המזרון, לימוד ומדיטציה.4

מדיטציה יוגית

4 מפגשים של שעתיים כ"א: לימוד ותרגול של טכניקות מדיטציה, ככלי להפחתת מתחים, שחרור מהאוטומט ופיתוח היכולת לפעול מתוך בחירה ואיזון.​

אשטנגה יוגה

(שמונת אברי היוגה)
8 מפגשים של 3 שעות כ"א: לימוד ויישום של שמונת איברי היוגה כתרגול לשיפור וטיפוח אורח החיים.

מפגש עם פטנג'לי

12 מפגשים של 3 שעות כ"א: לימוד עקרונות מרכזיים ביוגה סוטרות של פטנג'לי. כל מפגש יכלול תרגול על המזרון, לימוד ומדיטציה

סנגהה

מפגש שבועי של אנשים שהולכים בדרך. לימוד, טקסטים, התבוננות, חקירה, תמיכה והקשבה. נגלה ביחד איך נוכל לטפח את חיינו, להעמיק בידע ובחכמה, לפתח איכויות של שקט ואיזון.

סדנאות וריטריטים

אני מקיימת סדנאות קצרות וריטריטים באורכים שונים במהלך השנה. הם יתקיימו בתנאים שונים, באתרים בטבע, במקומות שתומכים בחיבור שלנו לעצמנו ולעולם.
נא עקבו אחרי הפרסומים

מוזמנים להירשם לניוזלטר לקבלת עדכונים על קורסים, סדנאות וריטריטים