קריאה בטארוט

לקרוא את המציאות

קלפי הטארוט של אושו הם סדרה של קלפים יפהפיים שצוירו על ידי אחת מתלמידותיו (Ma Deva Padma הנהדרת), המטרה של קריאה בטארוט היא להביא איכויות של אור, אהבה, הבנה, טיפוח גילוי עצמי ותחושה של כיוון לכל אדם ואישה הזקוקים לכך. 

הקלפים בנויים מחמש סדרות בנות 14 קלפי כל אחת, המחולקות לפי ארבעת היסודות מהגס אל המעודן וסדרה נוספת בת 22 קלפים – התעלומות הראשיות;

סדרת האדמה  (קשת) 

מייצגת את החומר, המוצקות, הדחיסות, התקרקעות. יסוד האדמה הוא מתון ואיטי פועל במגמות תהליכיות ומבוססות. הגוף הפיזי הוא זה המאפשר לנו לממש את הפוטנציאל שלנו בפעולות בעולם החומר. האדמה הינה גם הרחם שמעניק חיים לקיום החומרי שלנו, מזין וסופג ללא גבול; אמא אדמה. בקלפים מיוצג יסוד האדמה ע"י קשת שמגשרת בין האדמה לשמים כדי להזכיר לנו שאין באמת הפרדה בין החומר לרוח.

סדרת המים

מייצגת את הצד הרגשי, עומק, זרימה, טיהור, לידה, נותן חיים, מתאים את עצמו לנדרש, חסר צורה קבועה, התמזגות, הרמוניה, שלווה, קבלה, לב.

סדרת האוויר (עננים)

טבעה המשתנה של ההכרה (mind) מחביא ומכסה, מאופיין בכבדות או קלילות, נוטה להיות תזזיתי או מעורפל, בעל פוטנציאל טבעי לבהירות ויציבות המאפשרות מחשבה, יצירתיות וחיבור אל עולמות הרוח. בשל טבעם הנודד אין לקחת אותם ברצינות.

סדרת האש

מייצגת את איכות של הנעה ופעולה. אנרגית האש מעכלת חומרים ומייצרת טרנספורמציה, שינוי ואלכימיה. היא מחממת, נותנת כוח, מזינה ומטהרת יש בה יכולת התרחבות וריפוי.

סדרת התעלומות הראשיות

מייצגת נושאים מרכזיים וטיפוסיים של מסע הרוחני האנושי. קלפים אלו עוזרים לנו לראות נושאים  מרכזיים במסענו וזורעים אור ופרשנות על קלפי התעלומות המשניות (ארבעת היסודות)

 בסה"כ 79 קלפים, שכל אחד מהם משקף פיסת מציאות ואיכויות פנימיות וחיצוניות.
כל פתיחה של הקלפים פורסת בפנינו השתקפות של כאן ועכשיו, וכך נותנת לנו כיוון והתבוננות מעמיקה על נושאים משמעותיים בחיינו.
הפתיחה לא מנבאת את העתיד או מנחשת את העבר, היא מחדדת את תמונת ההווה, מכוונת אותנו להבין את הנושאים המרכזיים בחיינו ועוזרת לנו להאיר ולהטיל בהירות על הכיוון שאליו עלינו להתקדם.

הקריאה בקלפים הינה תהליך של דיאלוג מיטיב ומועיל ביני לבינך בהדרכת הקלפים.
לכל קריאה אני מביאה את עולם הידע והניסיון שלי מהיוגה, 12 הצעדים, בודהיזם, יהדות ומהחיים.

מתי מתאים לעשות קריאה בקלפים:

  • כשאני רוצה לקבל בהירות לבחירות בחיים
  • כשצריך להבין מקור מצוקה או קושי ודרך לשחרור
  • כשחשוב לי להתמקד לפני החלטה חשובה
  • בכל עת שזקוקים להכוונה ודיוק

לקריאה בטארוט, שלחו פרטים: